субота, 29 листопада 2014 р.

Ольмеки

Кому ж ми зобов'язані появою пірамід у прадавній Центральній Америці? Однозначної відповіді на це питання немає, і все-таки, найімовірніше, це ольмеки.    Більшість фахівців з археології Центральної Америки вважають культуру ольмеків материнською для культур тольтеків, майя й в остаточному підсумку — ацтеків.  

Найбільшою загадкою залишається походження самих ольмеків. Ні в Мексиці, ні де-небудь ще в Новому Світі не виявлено ніяких ознак еволюційної стадії формування прадавнього народу. Точно так само немає достовірних даних про те, якими були ольмеки. Не знайдено жодного кістяка, що належав ольмеку, та й сама назва «ольмеки» придумана археологами. Як вони самі себе називали, не відомо.     

Є гіпотеза, згідно з якою ольмеки були вихідцями з Єгипту. Самий грандіозний комплекс ольмекських будівель перебуває на острові Ла-Вента, розташованому в усті ріки Тонала на півдні від Мехіко. У самім серці Ла-Венти було дві піраміди: одна з каменю, а інша, у формі конуса з десятьма вертикальними жолобами, - з ущільненого ґрунту. Земляна піраміда досягала 30 м у висоту й 60 м у діаметрі.

Піраміди розташовувалися одна напроти одної по обидві сторони площі для урочистих церемоній. По центральній осі площі були побудовані не тільки ці дві піраміди, але й кілька пірамід меншого розміру, а також платформи й кургани на загальній площі в 8 км2. Ряд археологів уважають, що історія створення комплексу сходить до другого тисячоліття до нашої ери.

Немає коментарів:

Дописати коментар