понеділок, 2 лютого 2015 р.

Інші методи будівництва пірамід

З розвитком будівництва в Епоху пірамід у Єгипті був вироблений ще один спосіб зведення споруджень цього типу. Будувати стало простіше й дешевше, але й «продукт» виходив гіршої якості. Стіни міцної кам'яної кладки з'єднували центр піраміди із серединою кожної грані й по діагоналях - з кожним її кутом. Додаткові кам'яні перегородки утворювали ряд внутрішніх камер, які заповнювалися кам'яними блоками, кам'яними уламками або невипаленою цеглою. Потім усе спорудження обкладалося міцним вапняком, так само, як це робилося при будівництві більш ранніх пірамід.    

Цей метод будівництва не витримав перевірки часом, і практично всі зведені таким способом піраміди обрушилися. Чому ж прадавні будівельники вирішили зрадити вже налагодженій техніці? Якщо праві єгиптологи, піраміди Гізи були зведені в часи першого розквіту Епохи пірамід. Наприкінці передбачуваного періоду завершення їх будівництва цивілізація Прадавнього Єгипту переживала глибоку кризу, що завершилася повним її занепадом і крахом Прадавнього царства (приблизно в 2200р. до н.е.).       

Тим часом на якийсь час Єгипет виявився під пануванням гіксосів. Після вигнання або асиміляції цих невідомих загарбників держава повернулася в нормальний (або майже нормальний) стан. Для того, щоб відновити колишнє багатство й владу, треба було багато часу, і відбулося це набагато пізніше завершень будівництва останніх пірамід. Вони були побудовані саме в період занепаду, що не відрізнялися великою міцністю.

У Центральній Америці й мексиканські піраміди, і храмові піраміди майя звичайно будувалися на основі бутового ядра, яке обкладалося вапняковими блоками. Як ми вже відзначали, по закінченню чергового священного для майя 52-літнього циклу піраміди, а також храми та інші будівлі обкладалися новим шаром каменю, що утрудняє точне датування початку спорудження пірамід. Коли ерозія або обвалення оголюють внутрішню структуру пірамід, погляду дослідника відкриваються одна піраміда за іншою, розташовані за принципом мотрійки. Найбільш прадавні спорудження сховані глибоко в надрах пірамід, і нерідко” у їхній підставі виявляється храм звичайної; прямокутної форми. У багатьох випадках такі храми були побудовані за кілька сторіч до Різдва Христова, як це має місце в Тікалі, Копане й Паленкі.

Немає коментарів:

Дописати коментар