неділя, 1 березня 2015 р.

Учені знайшли гормон жалю

Учені з Університету штату Орегон стверджують, що здатність людини співпереживати й робити добрі вчинки залежить головним чином від наявності в його організмі гормону окситоцина.

Саме він проявляє себе в період виховання й годівлі потомства. Експерименти на мишах показали, приміром, що після введення дози цього гормону тварини обох статей значно ніжніше ставилися до своїх партнерів, а самки набагато охотніше доглядали за мишенятами.

Нові дослідження свідчать, що великий вплив окситоцин виявляє й на людей. Автори дослідження – доктор Родригез, Лаура Саслоу й Дахер Кельтнер – відзначають вплив гормону в посиленні в людей емпатії, тобто, здатності співпереживати іншим людям, а також зростанні довіри до навколишніх.

Крім того, після введення дози гормону, респонденти, переглядаючи чорно-білі знімки, набагато точніше розпізнавали емоції й переживання сфотографованих людей.

Ще одну цікаву властивість гормону виявили тести: під впливом окситоцину учасники експерименту набагато охотніше розставалися зі своїми грішми й навіть із задоволенням довіряли їхнім незнайомим людям.

Здатність людини й інших ссавців виробляти окситоцин, на думку вчених, з'явилася в результаті еволюції, тому що побудова суспільства неможливо без співпереживання й довіри.

Немає коментарів:

Дописати коментар