пʼятниця, 28 листопада 2014 р.

П'ять популярних способів шахрайства

Відомий Остап Бендер, знав чотириста порівняно чесних способів відібрання грошей. Сучасні шахраї часом бувають набагато заповзятливішими. Знання психології й фантазія дозволяють видумувати всі нові прийоми обдурювання чесних людей.

Позичите ваш мобільний

Класично. На ринку або у великому магазині до вас підходить мила панянка або парубок і слізливо просить у вас телефон. Причина може бути будь-якою і зовнішність тієї людини ніяк не видасть його брудних намірів. Тільки от людина ця може моментально розчинитися в юрбі разом з вашим телефоном. Начебто б очевидний спосіб шахрайства. Але от скільки ж наївних і добрих людей ще бродить по цьому світу. Що ж, якщо ви один з них, дайте «бідоласі» п'ятак для таксофона.

Коштовна знахідка

Ви випадково знаходите барсетку, тільки збираєтеся підняти, як поруч з'являється хтось і пропонує подивитися, що усередині. У сумочці виявляється велика сума. Цей «хтось» відразу ж пропонує поділити всі нарівно й дуже переконливий у цьому. Так і робите. Але тільки от ваш «компаньйон» зникає, відразу ж з'являється «власник» сумки з підставним міліціонером. Злякавшись погроз, вам доводиться повернути знайдені гроші, а ще й суму, що забрав той «хтось».

Раптова спадщина

На вашу пошту приходить лист із закордонної адвокатури, де говориться, що у вас є далека родичка, що жила за кордоном, що й недавно померла. Причому родичка досить багата й, звичайно ж, що не має інших спадкоємців. Лист на офіційному бланку з фірмовою символікою вселяє тільки довіру. А фотка в конвертику її котеджу, який уже по суті ваш, затуманює розум. Адвокатура зобов'язується вислати вам виклик і оформити необхідні документи, за умови, що ви перераховуєте сотню доларів витрат на такий-то рахунок. Ну а що, там же котедж не один мільйон коштує. Перераховуєте гроші й чекаєте, чекаєте...

Вправність рук

На станціях, в аеропортах частенько пропонують обміняти валюту по вигідних курсах, а то й взагалі без відсотків. Але безкоштовний сир тільки в мишоловці. Варто вам погодитися й ви будете мати честь спостерігати за класичним «ламанням грошей». Це прийом, коли стопка грошей складається навпіл і гроші рахуються у вас на очах по кінчиках купюр. У результаті грошей ви одержите в кілька разів менше, про що й довідаєтеся, коли шахраїв уже не буде поруч.

Послуги посередника

Частенько такі махінації проводяться в навчальних закладах. По прийомній комісії бродить солідний чоловік і пропонує батькам за деяку плату допомогти із зарахуванням чаду. Нібито він є близьким другом ректора або декана, а то й родичем. Ага… знімайте локшину з вух. Шахрай діє напевно. Навряд чи комусь в голову прийде звертатись в міліцію. Що ви там скажете: «Я дав хабар, а мене кинули»?

Невелика пам'ятка

- Ніколи не задовольняйть лише пропонованими вам відомостями, не лінуєтеся перевіряти їхню вірогідність

- Вчиться довіряти голосу інтуїції. Якщо ви відчуваєте, що вас намагаються обдурити, відмовляйтеся й ідіть. Незручність у такій ситуації неприйнятна

- Пам’ятайте: зовнішність може бути оманлива

- Ніколи не пускайте в будинок незнайомців, ким би вони не представилися

Немає коментарів:

Дописати коментар