пʼятниця, 28 листопада 2014 р.

Як правильно приймати та дарувати подарунки

До вибору подарунка і його дарування слід ставитися дуже серйозно. Не даремно кажуть, що подарунок – це естетично впакований зміст, до того ж він повинен зробити приємне одержувачеві. При виборі подарунка доводиться враховувати практично все - стать, вік, соціальний стан, стан здоров'я, місце й час дарування, стиль життя, хобі, інтер'єр кабінету або житла, віросповідання, традиції, відносини, що дарували раніше, що подарують інші і т.д. і т.п.

Для полегшення завдання давайте спочатку відсіємо те, чого дарувати не слід:

    Подарунок не повинен нагадувати людині про його недоліки або хвороби. Не можна дарувати лікарські препарати, предмети, які асоціюються із хворобою (наприклад, термометр для виміру температури), засоби для схуднення, косметику яскраво вираженої лікувальної спрямованості (наприклад, гіпоалергену косметику або шампунь проти лупи), засоби особистої гієни.

    Нижню білизну можна дарувати тільки дуже близьким людям.

    Подарунок не повинен змушувати людину міняти спосіб життя, тому дарувати будь-яку живність можна тільки попередньо домовившись із майбутнім господарем.

    Дуже обережно слід ставитися до речей, які мають особистісний характер – одяг та взуття, парфумерію й косметику, ювелірні прикраси.

    Релігійним людям не можна дарувати речі, що ображають їхні релігійні почуття, або символи іншої релігії, наприклад, християнам – зображення божків, бісів, мусульманам – алкогольні напої, вироби зі свинячої шкіри.

    Крім усього перерахованого, у якості подарунка жінкам, як правило, не подобаються алкогольні напої та аксесуари для паління, кухонне начиння, біжутерія, штучні квіти; чоловікам – плюшеві іграшки, запонки та шпильки для краватки, солодощі, носки й носові хустки, квіти; підліткам – книги та підручники, канцтовари, речі винятково декоративного призначення; молодятам – подарунки сугубо особистого призначення: тільки для нареченого або для нареченої; марновірним людям – усе, що вважається поганою прикметою: носки, ножі, качани (до сварки), порожній гаманець (не буде грошей), дзеркало, одну чашку ( до самітності) і т.п.

Тепер необхідно визначитися з вартістю подарунка. Вона повинна відповідати матеріальним можливостям того, хто дарує. Подарунок занадто дешевий, невідповідний до ситуації, статусу сторін, говорить про зневагу та неуважність. Дорогий подарунок, не відповідний до фінансових можливостей дарувальника говорить, насамперед, про його поганий смак. Крім того, подарунок має на увазі необхідність відповідного дарунка. Тому, роблячи дорогий подарунок, слід пам'ятати про доходи того, кому ви його даруєте, інакше ця людина буде почувати себе зобов'язаним. Тому не слід дивуватися, якщо людина відмовиться від такого дарунка. Найдорожчі подарунки дарують на весілля, на другому місці йдуть ювілеї та інші "особливі дати". Зрозуміло, ці правила не стосуються близьких людей.

Один із кращих варіантів подарунка це те, про що людина мріє, але не може собі дозволити з матеріальних міркувань, або не може здійснити з інших причин. Якщо ви дійсно прагнете зробити людині потрібний і приємний подарунок, то згадаєте, про що він говорив останнім часом, що привертало його увагу в магазинах. Інший вдалий варіант - несподівані, спонтанні подарунки. Якщо ви йдете по вулиці і бачите у вітрині магазину щось таке, що вам дуже подобається, купуйте цей предмет і принесіть його додому, а вже кому його подарувати, ви завжди знайдете. Якщо ж виникає бажання вразити уяву навколишніх незвичайним сюрпризом, можна підключити фантазію.

Найпростіше дарувати подарунки членам родини: по-перше близьким людям можна дарувати будь-які подарунки, а по-друге, їхні пристрасті, бажання й смаки добре відомі. Для близьких вважається нормальним вибирати подарунок разом з винуватцем урочистості. Особливо, якщо подарунок дорогий або вимагає повноцінного схвалення з боку того кому дарують.

Те ж саме відноситься і до друзів – їм можна дарувати все, що завгодно, за винятком хіба що інтимних деталей туалету. Щоб подарувати корисну та дорогу річ, друзям можна робити й колективні подарунки «вскладчину».

Приймаючи подарунок, потрібно тактовно і делікатно. Його слід відразу розпакувати й, не соромлячись, виразити свою радість, легкий подив і захоплення, щоб зробити приємне, тому хто дарує. Навіть якщо вам подарували не те, не можна виражати невдоволення, розчарування або байдужість. Ніяка критика подарунка неприпустима. Щиро подякуєте дарувальникові – він гідний цього хоча б за те, що виявив до вас увагу. Категорично заборонені фрази: «Ну навіщо ви так витратилися» або «Спасибі, але в мене все є». Якщо вам подарунок надіслали, і у вас немає можливості подякувати дарувальникові особисто, вишліть йому протягом одного-двох днів вдячну листівку, або виразіть свою вдячність по телефону, електронній пошті. Якщо вам піднесли солодощі, сигарети, вино, фрукти, то, за правилами гарного тону, їх потрібно відразу розкрити й запропонувати гостям, а квіти поставити у вазу.

Повернення подарунка можливе тільки у випадку, якщо він настільки коштовний, що змушує вас почувати себе боржником, або коли він порушує правила гарного тону. У цьому випадку ви повинні подякувати за увагу і мотивувати свою відмову. Однак якщо ви подарунок прийняли, то наступного дня повертати його вже не можна, інакше такий жест викличе особисту образу й розрив відносин.

Немає коментарів:

Дописати коментар