четвер, 16 жовтня 2014 р.

Чисельність гірських горил неухильно росте

Чисельність гірських горил у Центральній Африці збільшилася на чверть за останні 7 років. Найбільше гірських горил живе на гірському масиві Вірунга, який включає три суміжні національні парки Руанді, Конго й Уганді.

Чисельність горил виросла з 380 в 2003 до 480 у поточному 2010 році, згідно з даними перепису, фінансованим багатьма іноземними організаціями по охороні дикої природи.

«Збільшення чисельності гірських горил — це наш загальний обов'язок», заявив член уряду Руанді Ріка Руігамба.

Єдине місце поселення гірських горил за межами Вірунги — це національний парк Уганди Bwindi Impenetrable National Park.

Якщо вірити тому, що в Bwindi живуть 302 горили, і ще 4 особини — у заповіднику в Конго, то в усьому світі сьогодні всього 786 гірських горил.

Тварини, які впали жертвою воєнних дій і браконьєрства й були практично винищені, є однією з основних визначних пам'яток Центральної Африки.

Цікаво: раніше австралійські вчені з'ясували, що укус людини сильніше, ніж укус мавпи.

неділя, 5 жовтня 2014 р.

АЛСУ - Kолыбельные для Малышей

Наука про щастя

Так чи інакше, свідомо або несвідомо, прямо або побічно, - усе, що ми робимо, і всі наші надії пов'язані із глибоким бажанням щастя.

Навіть із 256 електродами на голеній голові французький буддійський чернець Матьє Рікар (автор книги "Щастя: посібник з розробки найважливішої життєвої майстерності") демонстрував таку ж природну посмішку, яка супроводжує його, куди б він не йшов. Його ліва префронтальна кора головного мозку (зона мозку, особливо активна в осіб з позитивними думками) активна настільки, що перевершує граничні значення нормальних параметрів.

Рікард, як молекулярний біолог, повідомив про результати, отримані за допомогою магнітно- резонансної томографії, у такий спосіб: «Згідно з наукою, мій психічний стан може відповідати самій щасливій людині на планеті».

субота, 4 жовтня 2014 р.

хм-хм-хм


Знайдений молекулярний механізм запам'ятовування в сні

"Мозок під час сну відрізняється від головного мозку під час неспання", — говорить Маркос Френк (Marcos Frank) зі школи медицини університету Пенсільванії (University of Pennsylvania School of Medicine).

Зі спогадами треба переспати — таким був висновок одного з попередніх досліджень. Але хоча експериментатори вже багато чого знають про розподіл активності між різними ділянками мозку в сні, залишалося незрозумілим — чому саме в сні й відбувається зміцнення (і/або перерозподіл) зв'язків між нейронами, що становить механізм пам'яті.

Френк і його колеги вперше, як вони стверджують, побачили на клітинному рівні зміну в чисельності нових з'єднань нейронів під час сну. Причому ці важливі процеси не просто проходили в сні, але були тільки в сні.

"Ми вважаємо, що ці біохімічні зміни просто не відбуваються в нейронах тварин, які не сплять", — заявив Маркос.

Виявлені бактерії, що перетворюють вуглекислий газ у паливо

Дослідники з Університету Каліфорнії вивели генетично модифіковані бактерії, що споживають вуглекислий газ і виробляють замість нього рідке паливо у вигляді ізобутанола.

Як передає портал Cybersecurity, для реакції бактеріям потрібно лише сонячне світло.

Для експерименту дослідники вивели модифікований вид ціанобактерій, здатних споживати СО2 у промислових масштабах і являє собою реальний інструмент для одержання альтернативи бензину. Для того, щоб утворювався ізобутанол, бактерії роблять хімічні реакції на основі фотосинтезу.

Автори методики говорять, що створені ними мікроорганізми вирішують принаймні дві серйозні проблеми: по-перше, вони поглинають вуглекислий газ, обсяги виробництва якого ростуть, а по-друге, вони створюють паливо, яке не залишає після себе шкідливих викидів. Крім того, при використанні в якості палива ізобутанол практично не відрізняється від бензину по своєму ККД. Нарешті, для проведення самого процесу перетворення не потрібно ні тепла, ні води – нічого, крім сонячного світла.

Katy Perry - Roar

Porsche готовить найшвидшу версію моделі 911

Компанія Porsche готовить до прем'єри найшвидшу, трекову версію моделі 911 - 911 GT2 RS.

Поки відомі лише попередні відомості про новинку: очікується, що вона буде на 90 кілограмів легше задньопривідного GT2 (маса складе близько 1600 кілограмів), і одержить форсований до 620 кінських сил турбомотор. З нуля до ста кілометрів за годину такий автомобіль зможе розганяти за 3,2 секунди, а до 200 кілометрів за годину - менше ніж за 10 секунд.

Орієнтовний час на Нюрбургринзі - 7 хвилин і 22 секунди.

Як очікується, Porsche 911 GT2 RS буде випущений обмеженою партією в 300 екземплярів.

Дорожка


пʼятниця, 3 жовтня 2014 р.

Фотокамери початкового рівня Samsung S760 і S860

Компанія Samsung анонсувала дві нові фотокамери початкового рівня: 7,2-Мп S760 і 8,1-Мп S860. Обидві моделі обладнані об'єктивом Samsung SHD із трикратним оптичним зумом (38-105 мм в еквіваленті 35-мм плівки) і 2,4-дюймовим дисплеєм. З характеристик новинок виробник відзначає цифрову стабілізацію зображення, що знижує ефект тремтіння камери, функцію розпізнавання особи (визначає до 9 осіб в одній сцені й фокусується на них), а також режим автопортрета. Камери Samsung S760 і S860 підтримують 11 режимів зйомки.

Також є спеціальна кнопка "E", що забезпечує доступ до ряду опцій редагування зображення, таких як зміна розмірів, поворот, налаштуванняння яскравості, контрастності та насиченості, придушення ефекту "червоних очей" і т.д. Камери дозволяють знімати відео у форматі AVI (MJPEG) з роздільною здатністю 320х240 і 640х480 точок, 30 кадрів у секунду. Живлення S760 і S860 здійснюється від двох акумуляторів AA.

четвер, 2 жовтня 2014 р.

Знайдені останки найдавніших рослин

Біологи з Аргентини й Бельгії виявили криптоспори (розповсюджені у відкладаннях ордовикського й силурійського періодів спори характерної будови) наземних рослин, вік яких оцінюється в 473-471 млн років.

Традиційно доісторичні наземні рослини (ембриофіти) вивчалися по великих залишках, і до кінця п'ятдесятих років минулого століття найдавнішим уважалася представлена в 1937 році примітивна рослина Cooksonia. Інші зразки Cooksonia, що належать до уенлокського підвідділу силуру й описані в 1983 році, і зараз залишаються самими прадавніми, пише Компьюлента

У другій половині минулого століття стала розвиватися палинологія, методами якої — розчиненням зразків породи й виділення ув'язнених у них органічних часток — учені знаходили суперечки рослин. Найдавніші залишки криптоспори ембріофитів, що набагато випереджають за віком, Cooksonia, виявлені в 1996 році в Чехії й Саудівській Аравії. Ці знахідки належали до дарривильского підвідділу середнього ордовика, який завершився близько 461 млн років тому.