пʼятниця, 5 грудня 2014 р.

Тойота – управляй мрією

Тойота - це компанія, заснована в Японії, що й має вхід у фінансово-промислову групу "Тойота". Дана компанія на сьогоднішній момент є однією із самих найбільших автомобільних компаній. Також відомо, що компанія Тойота займається випуском автомобілів і під іншими різними марками. Наприклад під маркою "Дайхацу". Штаб квартира є в місті Тойота. Швидше за все від цього йде і їх назва.

Компанія Тойота була заснована в 1933 році, у той час, коли компанія займалася не автомобілями а зовсім іншим видом товару – а саме текстильною промисловістю. Цього року й відкрився з автомобільний департамент.

Але завершена робота над першим автомобілем була тільки в 1935 році, який був названий Model A1 і був звичайним пасажирським автомобілем. Пізніше був створений і вантажний автомобіль, що одержав назву Model G1, через рік пасажирські автомобілі запустили у виробництво. І в той же час уперше експортували вантажівки закордон – а точніше в Китай у кількості 4 штук. Ближче до 1937 року автомобільний департамент був перетворений в окрему компанію, яка й одержала назву Toyota Motor Co., Ltd.

Коли була закінчена друга світова війна, компанія узялася за виробництво моделі Toyota Model SA, а через три роки компанія зрозуміла, що таке страйк робітників, трапилося це саме в період фінансової кризи.

Відбулася поява нового відділу реалізації Тойота – Toyota Motor Sales Co. Компанія вийшла із кризи з найменшими втратами й продовжувала робити автомобілі.

У часи 50-х років Таічі придумав чудову систему керування виробництва. Вона дозволяла усувати багато видів втрат, таких як матеріали, час і навіть виробничих потужностей. Ця система довела свою ефективність уже в 1962 році й через це одержала більшу популярність у всіх галузях Тойота.
Коли засновника Тойоти не стало, компанія була в самому розквіті своєї роботи. Тривалі розробки своїх власних конструкцій, поповнювали ряди нових видів машин, що випускаються. З'явився так і зараз добре відомий позашляховик Land Cruiser.

У цей час компанія не стоїть на місці й продовжує постійно розвиватися, радуючи час від часу нас своїми новими автомобілями. Тойота заслужила гідну повагу й на нашому ринку. Що не говори, а японські машини завжди були кращими.

Людина деградує в мавпу

Американські вчені дійшли висновку про те, що людство поступове вертається до «джерел», тобто, здобуває втрачені в процесі еволюції гени, властиві приматам.

У геномі сучасних людей фахівцями з Університету Вашингтона був виявлений активний ген, втрачений у давній давнині й зараз чарівним образом воскреслий знову. Він належить до сімейства IRG генів і є так званим «імунним геном».


В усіченій формі даний ген є в геномі горил і шимпанзе – найближчої родички людини. У приматів, що мають до людини досить віддалене відношення, приміром, у макак «імунний ген» давно втратив усі свої функції й став непотрібним. На якийсь із щаблів еволюції ген став розвиватися по окремому сценарію, що й дозволило йому відродитися.

Цілком можливо, стверджують учені, що даний ген є далеко не останнім з тих, що вирішили раптово воскреснути. У цей час у людському організмі величезна кількість генів перебуває в стані сплячки. І хто знає, які з них прокинуться завтра?

Історія Нестле (Nestle)

Компанія Nestle була створена в далекому 1866 році жителем Швейцарії Анрі Нестле. Анрі був фармацевтом і поставив перед собою завдання знизити смертність серед дітей. Для цього він придумав оригінальний продукт, завдяки якому дітей тепер можна годувати за допомогою штучного продукту, до складу якого входить борошно, цукор і молоко. Дана суміш дуже швидко набрала популярність і через деякий час продавалася вже в більшості країн Європи.

До початку ХХ століття Nestle відкрила свої заводи в багатьох великих, з фінансової точки зору, країнах: Великобританії, Іспанії, США і Німеччині. В 1920-х роках Нестле суттєво розширили свій асортимент продукції, у якій тепер входили порошкова пахта, напій Міло, молоко із солодом і один із самих популярних на сьогоднішній день розчинна кава – Nescafe.

Друга світова війна допомогла Нестле одержати ще більший прибуток, адже з'явилися державні замовлення. Таким чином, до закінчення воєнних дій, Nestle стала найбільшою кавовою компанією в усьому світі. З 1947 по 1973-е роки в компанію Nestle увійшли такі знамениті бренди, як Maggi, Libby, Crosse & Blackwell, Findus і Stouffer. З 1950 по 1974 рік продажі Nescafe збільшилися майже в 7 раз, що дозволило компанії Нестле міцно стати на ноги.

Саме в 1974 році відома швейцарська компанія стала найбільшим акціонером L'oreal, викупивши саму більшу частку популярної косметичної фірми. В 1984 році Нестле вже купляє компанію Carnation (більш відому під брендом Friskies), а в 1988 до складу швейцарського гіганта ввійшла ще й кондитерська компанія з Великобританії, що називалася Rowntree Mackintosh. На сьогоднішній день у Нестле працює близько 300 тисяч співробітників, а по усьому світу розташовано 456 фабрик.

Компанія Porsche відзначила 75-річчя "народного автомобіля"

У понеділок німецька компанія Porsche відсвяткувала 75-у річницю від дня одержання замовлення від Міністерства транспорту Третього рейха на розробку доступного "народного автомобіля" із ціною, порівнянною з вартістю мотоцикла – близько 990 рейхсмарок. Згодом цією машиною став знаменитий Volkswagen Beetle, повномасштабне виробництво цивільних версій якого почалося тільки після Другої світової війни.

На честь ювілею в музеї компанії Porsche буде представлено два унікальні прототипи Volkswagen Beetle, а також рідкі архівні документи й фотографії, що дозволяють простежити історію створення Фердинандом Порше семи компактних машин для різних автовиробників. Відвідувачам музею продемонструють довоєнний прототип Beetle, яким користувався особисто Порше, а також дизельну модифікацію "Жука", побудовану на початку 50-х років минулого століття.

Підводні олені

Якщо ви злякали оленя, то останнє, що ви від нього будете очікувати, так це втечі в найближчу річку й зникнення під водою. Проте, учені виявили як мінімум два види оленів в Азії, які здатні ховатися від хижаків під водяними хвилями.
Що ще більш цікаво, відкриття узгоджується з однією з теорій походження … китів. Згідно із цією теорією, кити пішли від невеликих сухопутних тварин, схожих на сучасних оленьків. Висунуте припущення було в 2007 році після представлення публіці дослідження скам'янілості Indohyus (прадавнього оленька, що мав морфологічну подібність із першими китами).

Оленьки (Tragulidae) - це прадавнє сімейство жуйних тварин, що відділилося від інших близько 50 мільйонів років тому. Самі більші сучасні представники сімейства досягають 80 сантиметрів у висоту й живуть в Африці.

Раніше вважалося, що оленьки — сухопутні тварини. Проте, в 2008 році вченим удалося спостерігати й сфотографувати незвичайну особливість поведінки оленьків в Азії. Тварини, рятуючись від хижаків, ховалися під водою, з'являючись на поверхні всього кілька раз за годину. При цьому вони вільно плавали під водою й не випробовували незручностей.

Історія компанії LG

LG – це досить молода корейська фірма, створена на початку 1947 року. Споконвічно, Ку Ін Хой – засновник компанії, займався виробництвом косметики, однак, по закінченні деякого часу, початків відкривати дочірні підприємства й розширювати свій бізнес. Перше електронне виробництво на заводах LG (тоді фірма ще називалася Goldstar), було запущено в 1959 році.

Транзисторний приймач, випущений даною корейською компанією, був досить непоганої якості й мав успіх на внутрішньому ринку. Через рік на світ з'явився електричний вентилятор, а по закінченні ще п'яти років – холодильник. В 1966 році Goldstar запустила виробництво чорно-білих телевізорів, в 1968 – пральних машин. Однак, не варто думати, що майбутня компанія LG займалася тільки електронним виробництвом. Хімічна промисловість і косметологія (що називалися Lucky) також не залишалися осторонь.

В 1995 році пройшло знамените об'єднання всіх галузей корейської компанії, у результаті чого Lucky і Goldstar стали мати загальна скорочену назву – LG. У даний момент LG будує заводи по усьому світу.

Ricoh GR II: новий 10-мегапіксельний цифрокомпакт

Після довгого затишку компанія Ricoh анонсувала новий фотоапарат із серії GR Digital. Новинка одержала назву GR II.

Цифрокомпакт має роздільну здатність 10 мегапікселів. Максимальна чутливість ISO становить 1600. GR II веде запис фото у форматі RAW і JPEG. Крім того, пристрій здатний записувати відео з VGA-роздільною здатністю.

Зроблені знімки відображаються на екрані діагоналлю 2,7-дюйма та зберігаються на карти пам’яті формату SDHC/SD. Живиться GR II від двох «мізинчикових» батарейок.

Учені довели, що в шимпанзе є своя культура

Дотепер у фахівців не було впевненості, що відмінності в поведінці мавп обумовлені саме впливом культури, а не генетичними факторами.

Поняття культури стосовно тварин означає здатність навчатися в навколишніх тим чи іншим навичкам. Причому культура обмежена рамками популяції - сукупності особин одного виду, що тривалий час проживають на єдиній території. У популяції виробляється певний підхід до вирішення того або іншого завдання. Культура чітко відрізняється від навчання чому-небудь шляхом спроб і помилок.

Існування феномена тваринної культури визнають не всі дослідники. Деякі фахівці вказують, що певні особливості поведінки обумовлені впливом середовища або залежать від генотипу, передає Newsru.ua з посиланням на Current Biology.

Автори нової роботи вирішили з'ясувати, яка точка зору є правомірною, провівши кілька експериментів у живій природі. Для цього вони «запропонували» шимпанзе, що живуть у національному парку Кібале та у заповіднику Будонго (обидва вони розташовані в Уганді) упоратися із завданням, з яким вони дотепер ніколи не зустрічалися.

Self Balancing Unicycle – одноколісний скутер

Компанія Focus Designs представила щось особливо цікаве й недороге. Електроскутер Self Balancing Unicycle (SBU) нагадує знаменитий Segway, тільки пересувається всього на одному колесі. Уніцикл має на борту електродвигун потужністю 1000 Вт(1,3 кінських сили) цього досить, щоб пересуватися зі швидкістю до 15 км/год, тобто на рівні велосипеда. Джерелом харчування виступає літій-іоновий нанофосфатний акумулятор, на одному заряді можна проїхати близько 20 км. Для того, щоб їзда на SBU була веселішою, скутер має на борту динаміки з підтримкою Bluetooth. А заплатити за такий скутер доведеться

Нове в науці про динозаврів

Новітні досягнення техніки на додаток до найстарших положень порівняльної анатомії допомагають глибше заглянути в світ динозаврів. Багато аспектів анатомії й біології динозаврів уже піддаються розшифруванню: можна досить упевнено судити про спосіб життя різних динозаврів, механіку їх ходьби, перегони, рух щелеп і голови, про будову кісток, мозку, дихальної системи, органах почуттів і навіть популяційної динаміки.

Тепер майже всі риси динозаврів — і анатомічні, і поведінкові — прийнято порівнювати із пташиною організацією. Фахівці називають прадавніх монстрів незграбним терміном «непташині динозаври» (nonavia dinosaurs), протиставляючи їх властиво птахам. Осінній випуск журналу “Anatomical record” («Анатомічні записки»), присвячений до двохсотліття Чарльза Дарвіна, цілком присвячений динозаврам — і не тільки їх анатомії, але й усім іншим аспектам їх загадкового життя.

Команда Кеннета Лаковарі на розкопках в Аргентині, куди Дарвіну залишався всього один день дороги. Видобуток учених — майже повний кістяк гігантського пізньокрейдового (65 млн років) динозавра.

Як пише у вступній статті редактор випуску Петер Додсон, провідний спеціаліст по викопних рептиліях з Пенсильванського університету, сам Дарвін не має прямого відношення до науки про динозаврів. Хоча під час свого знаменитої натуралістської подорожі по узбережжю Південної Америки Дарвін відкрив безліч місцезнаходжень із плейстоценовими ссавцями, до динозаврів він так і не добрався. Йому залишався всього один день до того місця, де зараз Кен Лаковара (Kenneth Lacovara) з Університету Дрекселя веде розкопки крейдових динозаврів.

В Volvo головна подія року – Volvo S60 спорт-седан

Оновлений агресивний дизайн і підвищена безпека в новому Volvo S60, який представляє із себе чисто  спортивний, який днями був представлений у всіх дилерських центрах Volvo.


Значить, частково спортивний дизайн сумлінно показує настільки динамічний стиль автомобіля. Можливо, зовсім дорожні робочі характеристики нового Volvo S60 не дуже порівнянні з попередніми моделями Volvo. Крім того, інноваційні технології в цьому автомобілі, дозволяють зрозуміти, як  краще водити автомобіль у тривалій поїздці, а також і володіти безпечним водінням.

Volvo S60 – кращий автомобіль у цьому класі, у якому сумлінно встановлена система виявлення пішоходів з функцією прямого автоматичного гальмування.

Історія компанії BMW

Карл Рапп і Густав Отто (син Августа Отто, творця двигуна внутрішнього згоряння), в 1913 році вирішили відкрити невелику компанію, яка займалася виробництвом двигунів для літаків. Після початку Першої Світової війни в 1917 році, на молоду компанію Bayerische Motoren Werke (скорочено BMW), посипалася безліч державних замовлень. У цьому ж році з'явився знаменитий логотип БМВ, на якому зображений пропелер на тлі неба.

Після закінчення воєнних дій для баварської компанії, що вже міцно стала на ноги, настали важкі дні, адже на Німеччину була накладена заборона на виробництво двигунів для літаків, які були головним джерелом доходу всієї компанії. Однак, керівники BMW не розгубилися і швидко перемкнулися на виробництво двигунів для мотоциклів, а небагато пізніше і на виробництво самих мотоциклів. В 1923 році на світ з'явився перший мотоцикл від БМВ, який здобув популярність швидкого і надійного апарата. Із приходом у компанію знаменитого в той час дизайнера Вунібальда Кама, керівництво BMW всерйоз замислилось про виробництво своєї власної моделі автомобіля.

В 1928 році на світл виходить перша машина під маркою BMW, яка одержала назву Діксі. Новинка тих років могла розганяти до 80 км/год, а потужність мотора становила 20 кінських сил. В 30-х роках німецька компанія уклала секретний договір з Росією, по якому робилися досить великі поставки двигунів для літаків. Саме ці мотори були використані під час рекордних перельотів на далекі відстані радянських пілотів. У наступні роки BMW успішно виготовляють безліч моделей машин, які ставлять рекорди й мають великий успіх у населення.

Після закінчення Другої Світової війни більша частина заводів була зруйнована, а інші працювали на Радянський Союз, устаткування, на якому випускалися машини, також було вивезено в СРСР. Однак, БМВ поступово оклигалась від настільки серйозного удару і поступово вийшла на колишній рівень, а після й збільшила обсяги продажів. В 1994 році німецький автоконцерн викупив англійський Rover Group (виробник Land Rover, MG).

В 1998 році у володіння BMW потрапила ще й Роллс-Ройс. На сьогоднішній день автомобільний концерн BMW є одним із самих знаменитих в усьому світі. Тільки лише дві компанії, що займаються виробництвом машин, змогли за останні 30 років щорічно збільшувати свій прибуток — це BMW і японська Toyota.

середа, 3 грудня 2014 р.

Мобільні телефони — засіб проти хвороби Альцгеймера

Американські вчені внесли свою лепту в багаторічну суперечку про шкоду мобільних телефонів для здоров'я. Згідно новим даним, використання засобів стільникового зв'язку має одним серйозним плюсом: воно здатне захищати людей похилого віку від старечого слабоумства. Принаймні до таких висновків прийшли фахівці Центру по вивченню хвороби Альцгеймера в штаті Флорида за результатами експерименту, проведеного на мишах.

В експерименті, проведеному співробітниками Університету Південної Флориди під керівництвом доктора Гарі Арендеша, були задіяно в цілому 96 мишей.

Миші зазнали впливу електромагнітного випромінювання по дві години на добу протягом семи-дев'яти місяців. Потім учені провели серію стандартних тестів для оцінки розумових здібностей і пам'яті гризунів.

Як з'ясувалося, після тривалого впливу електромагнітного випромінювання миші, генетично схильні до розвитку слабоумства, ні в чому не поступалися за результатами тестів своїм здоровішим побратимам. У підгрупі літніх гризунів, у яких перед початком експерименту спостерігалися перші ознаки захворювання, аналогічного хвороби Альцгеймера, було відзначене поліпшення функцій головного мозку. У свою чергу, здоровіші миші, що зазнали впливу електромагнітного випромінювання, справлялися з тестами навіть трохи краще, ніж звичайні тварини їхнього віку.

Учені не виключають, що тривалий вплив електромагнітного випромінювання може стати в майбутньому доступним і безпечним методом профілактики, а можливо, і лікування хвороби Альцгеймера.

Сучасні мотоцикли

Перші самохідні двоколісні екіпажі майже одночасно створили француз Луі Гійом Перро й американець Сільвестр Роупер в 1869 році. Це були дерев'яні велосипеди з легкою паровою машиною. Бажаючих оснастити «біцикл» паровим двигуном вистачало. Наприклад, по кресленнях Л. Коупленда фірма «Норторп» в 1880-ті роки виготовила близько 200 дво– і триколісних парових велосипедів.

В 1885 році німецький інженер Готліб Даймлер сконструював компактний двигун внутрішнього згоряння й для демонстрації його в дії встановив на дерев'яний велосипед. Дрібносерійне виробництво аналогічних самоходів у Німеччині освоїли брати Генріх і Вільгельм Хільдебранди разом з Алоісом Вольфмюллером. Вони вперше застосували на двоколісному екіпажі пневматичні шини й двоциліндровий двигун, назвавши новинку мотоциклом (від латинського «мотор» – «що приводить у рух» і грецького «циклос» – «колесо»), тобто моторизованим велосипедом.

Всесвітнє визнання до мотоциклів прийшло в 1895 році, коли французькі винахідники Альбер де Діон і Жорж Бутон створили дуже легкий одноциліндровий чотиритактний двигун внутрішнього згоряння, установивши його на спеціально спроектовану триколісну конструкцію. Вийшов трицикл «Де Діон  Бутон». По ліцензії цієї фірми й найчастіше з її моторами трицикли будували в багатьох країнах. У Росії наприкінці XIX – початку XX століття вони випускалися протягом десяти років.

В 1897 році російські журналісти Євгеній і Михайло Вернери освоїли у Франції виготовлення велосипедів з легким моторчиком, закріпленим над переднім колесом, із приводом на нього через пасову передачу. В 1898 році на мотоциклах чеської фірми «Лаурин  Клемент» двигун внутрішнього згоряння розташували, як на самоході Даймлера. На це звернули увагу інші конструктори при створенні нових моделей. Серед піонерів мотоциклобудування були заводи «Нортон» (Англія), «Пежо» (Франція), «Лейтнер» (Росія), «Харлей  Девідсон» (США), «Ямаха» (Японія).

До 1925 року більше ста заводів у світі випускали мотоцикли. Їхні конструкції настільки різнилися, що знадобилася класифікація. За її основу брали робочий обсяг двигуна. Так виділили три класи моторів: легкий – до 300 кубічних сантиметрів, середній – від 350 до 650 і важкий – більш 750.

Сьогодні прийнята інша класифікація. У ній беруться до уваги два найважливіші критерії: призначення машини і її компонування. Керуючись ними, наприклад, журнал «Світ мотоциклів» виділив наступні основні класи: мотовелосипеди, мінібайки, мопеди, скутерети, моторолери, стандартні або «класичні» мотоцикли, чоппери, спортбайки, туристські мотоцикли, мотоцикли подвійного призначення, мотоцикли спеціального призначення, спортивні мотоцикли, мотоцикли з колясками.

Пласідо Домінго

Мабуть, іспанців не переконати, що саме ця людина гідна носити титул кращого голосу XX століття — по тій простій причині, що Пласідо Домінго родом з Іспанії.

      Пласідо Домінго народився в Мадриді 21 січня 1941 року. Вчився співу спочатку в батьків — артистів сарасуели (так називається іспанський різновид оперети), а після переїзду родини в Мексику — у консерваторії міста Мехіко. У цій же консерваторії під керівництвом Ігоря Маркевича він навчався диригуванню.

      Уперше на професійній сцені Домінго з'явився в мексиканськім місті Монтерреї в 1961 році. Виконавши партію Каварадоссі в опері «Туга» Пуччіні, він досить швидко завоював популярність, після чого став прагнути завоювати більш широку аудиторію, не тільки оперну.

      26 листопада 1962 року він виконав у Форт-Уерті роль Едгара в опері Доніцетті «Лючія ди Ламмермур». Його партнеркою була знаменита французька співачка Лілі Боні.
      Що стосується Лили Боні, те, очевидно, ця співачка дійсно принесла Домінго щастя. У всякому разі, з того вечора в нього почалася незвичайна смуга удач: Домінго плескали в «Ла Скала», « Метрополітен-Опера», « Ковент-Гарден», в оперних театрах Гамбургу й Верони. В 1974 році Пласідо Домінго в складі трупи «Ла Скала» приїхав на гастролі в СРСР і співав зі сцени Великого театру, виступив у концерті артистів цієї трупи в Кремлівському Палаці з'їздів, де виконав арію Ленського російською мовою. Аудиторія була приємно уражена. У 1980 році він співав у Віденському оперному театрі, і після його виступу завіса піднімалася 52 рази!

      На сцені Королівського театру в Лондоні співак відзначив свій 1800-й вихід в опері Джордано «Андре Шеньє». Це ювілейна вистава, на якій були присутні 2000 глядачів, почалося в суботу ввечері, а закінчилося ранком у неділю.

      Репертуар співака величезний, від класики до фольклору, одних оперних партій Домінго виконує понад сто. Він брав участь у сотнях оперних вистав, демонструючи незвичайну працездатність.

      З 1994 року він став художнім керівником оперної трупи у Вашингтону. По масштабах діяльності він успішно конкурує з Лучано Паваротті, який, як і сам Домінго, організував міжнародний конкурс музично обдарованої молоді й назвав цей конкурс власним іменем.

      Домінго — надзвичайно імпульсивна людина.
      І все-таки, незважаючи на всі переваги приватних оперних виступів, Пласідо Домінго вважає себе людиною театру й ратує за незаперечну прерогативу опери звучати в театрі — у наш час грандіозних концертів на стадіонах і інших майданчиках під відкритим небом. Безсумнівно, це риса характеру великого музиканта.

А я достану


Ауді представляє новий кабріолет Audi A3

Компанія Ауді створила компактний кабріолет на основі хетчбеку клас A3 гольф. Відкидний верх, зроблений із тканини, легше модних тепер металевих конструкцій.

Нова модель буде обладнана двома бензиновими  і двома дизельними двигунами. 1, 9-літровий дизельний двигун уводить в основну ємність повного набору 105 h.p. Це розсіює машину до 185 км/год і проводить 12,3 секунд для прискорення до "сотні". Також 2, 0-літрова турбодизельна ємність 140 h.p. Бензинові агрегати сили пари будуть доступні, представлений турбомоторами обсягом 1,8 і 2,0 l ємності 160 і 200 h.p.
Задні сидіння можуть бути додані, збільшивши відсік багажу з 260 - 674 l незалежно від того, дах знятий чи знижений.

Audi A3 Cabriolet в Угорщині - разом з відсіком і родстерами Audi TT буде зроблена.
Крім механічних коробок передач, для моделі запропонує й автоматизоване поле із двома зв'язками S tronic.

Устаткування Audi A3 Cabriolet повторить повний набір хетчбеків. У списку опцій буде здаватися й навігаційна система, і клас "музика", і фари ксенону.
Tags:

Знімаєш камерафоном? У в'язницю на рік!

Кримінальний кодекс Саудівської Аравії поповниться новою статтею - тепер злочином там є схована зйомка на камеру мобільного телефону. За це передбачається покарання у вигляді тюремного ув'язнення строком на один рік і штраф в 500 тисяч ріалів (133 тисячі доларів) Виправлення, прийняті Шурою - аналогом парламенту, - набудуть чинності після того, як їх підпише король. 

Схована зйомка камерою мобільних телефонів, згідно з текстом виправлень, являє собою злочин, "що порушує приватне життя за допомогою зловживання мобільними телефонами, обладнаними камерами, або іншими подібними пристроями, з метою нанесення шкоди...". 

Поява телефонів з камерами викликало невдоволення в релігійної поліції консервативної Саудівської Аравії, що живе за строгими законами ісламу. В 2004 році влада навіть заборонили продаж таких телефонів на кілька місяців, але кількість уже проданих апаратів зробила заборону безглуздим.

Піраміди Мексики й Центральної Америки

Приблизно в 55 км до північного сходу від Мехіко перебуває одна з найбільших загадок прадавнього світу — Теотіуакан. Це прадавнє місто, у центрі якого піднімається група із трьох величезних пірамід. На його центральній осі, часто ще іменованої «Дорогою мертвих», у самому її початку стоїть піраміда Місяця. У протилежного кінця осі височіє піраміда Кетсалькоатля.


Приблизно на півшляху між обома пірамідами й трохи осторонь від Дороги мертвих перебуває величезна піраміда Сонця. Усі назви пірамід умовні: невідомі не тільки їх первісні назви, але й хто їх побудував! Жодне зі споруджень Теотиуакана не змогли точно датувати: діапазон дат у різних джерелах від 1500 р. до н.е. до 600 р. н.е.
 Геологічні ж дослідження вказують на набагато більш прадавній вік — приблизно 4000 р. до н.е. Відомо лише, що ацтеки заново відкрили для себе місто й відродили в ньому життя в XII в. н.е. і що на той час він перебував під владою буйної рослинності й ледь чи взагалі міг бути названий містом (П. Томпкінс, «Загадки мексиканських пірамід»).

Висококласна Full HD-камера Sanyo Xacti DMX-CG110 NR

Асортимент кишенькових цифрових камер сімейства Xacti, що випускаються компанією Sanyo, поповнила модель під індексом DMX-CG110 NR, здатна записувати Full HD-відео у форматі MPEG-4 AVC/H.264 і робити якісні фотознімки у високій роздільній здатності .

Даний апарат вагою близько 160 г (без батареї й карти пам’яті) пропонується у двох варіантах колірного оформлення дуже елегантного по дизайну корпуса з габаритами 110,3х85,7х37,4 мм. Новинка обладнано 14,4-мегапіксельним CMOS-сенсором, оснащена об’єктивом з 12-кратним зумом, обладнана внутрішньою пам’яттю об’ємом 16 Гб і сумісна зі змінними накопичувачами стандартів SD, SDHC і SDXC об’ємом до 64 Гб, а також SD-картами Eye-Fi із вбудованим модулем Wi-Fi.

Відпочиваємо


Дитячий телефон Hellophone

Діти завжди прагнуть копіювати дії й поведінку своїх батьків. От чому багато батьків скаржаться, що їх дорогі смартфоны й ноутбуки "вилягають смертю хоробрих" після ретельного їхнього облизування дітьми й вимазування у вкусному пюре та каші. Якщо вам все-таки дорогий ваш смартфон, то чому б не спробувати перемкнути увага дітей на щось менш дороге? Звичайно, на брязкальця вони чи навряд зреагують, а от власний телефон повинен їх зайняти.

Новинка за назвою Hellophone позиціонується як перший смартфон для дітей. Ця іграшка дозволяє батькам записати на нього власний голос, щоб дитині було цікавіше грати з новою іграшкою. Продаються ці телефони в різних кольорох, а значними їхніми перевагами є довговічність і великі кнопки – щоб дітям було простіше на них натискати.

Porsche готує "заряджену" версію спорткара Cayman

На зборах менеджменту компанії Porsche, результати якого стали доступні деяким західним виданням, були оголошені плани автовиробника по виводу на ринок нових моделей.

Однією з таких новинок стане "заряджена" модифікація спорткара Cayman, виконана за аналогією з полегшеним Boxster Spyder. Очікується, що подібна машина може стати ідеологічним спадкоємцем, що випускався на початку 90-х років минулого століття автомобіля 968 Clubsport. Вона одержить ряд доробок, що знижують загальну масу, а також форсований до 330 кінських сил 3, 4-літровий "оппозитник". Самий потужний Cayman з'явиться на ринку навесні наступного року за ціною від 65,3 тисячі доларів США.

Також німецький виробник спорткарів готовить ексклюзивну модифікацію спорткара 911 за назвою Speedster. Двомісний задньопривідний автомобіль одержить обваження кузова "wide body" (широкий кузов з розширеними колісними арками й потужними бамперами) і 408-сильний двигун, що працює в парі з роботизированою коробкою передач із двома зчепленнями. Усього планується випустити 100 екземплярів Porsche 911 Speedster. Вартість такої машини складе близько 200 тисяч доларів.

У компанії Porsche підтвердили появу самої потужної модифікації спорткупе 911 - GT2 RS з 620-сильним 3, 6-літровим турбомотором із двома нагнітачами, перенастроєною підвіскою й карбон-керамічними гальмовими дисками. Крім того, в 2011 відбудеться прем'єра більш доступної 911-й - Carrera GTS. Такий автомобіль одержить 408-сильний мотор, обваження "wide body", спортивну випускну систему, колеса із центральними кріпленнями й шестиступеневу "механіку". Ціни на GTS будуть починатися від 103,1 тисячі доларів.

Також топ-менеджмент Porsche оголосив, що "зелене світло" проекту по випуску гібридного спорткара 918 Spyder усе ще не дане, хоча керівництво компанії неодноразово заявляло про готовність запустити таку машину в серію, якщо на неї знайдеться достатня кількість покупців. Якщо виробництво "спайдера" буде схвалено, клієнтам для включення в чергу доведеться внести передоплату в розмірі 50 тисяч доларів.

Історія Mitsubishi

"Міцубісі" (Mitsubishi) – це одна з великих японських корпорацій. Спеціалізацією є виробництво автомобілів, на основі компанії "Міцубісі Моторс" (Mitsubishi Motors), штаб квартира якого перебуває в Токіо, входить до складу Mitsubishi Heavy Industries, по підрозділу важка промисловість.

Ця компанія починала своє існування як "Міцубісі" і займалася суднобудівними роботами в 1873 році. Основним засновником є – Yataro Iwasaki (Ятаро Івасакі). Не можна не помітити, що, навіть при житті засновника цієї компанії, виробництво охоплювало всілякі сфери промисловості. В 1875 р., коли з'ясувалося, що всі попередні назви виявилися невдалими, її стали називати Mitsubishi Mail Steamship Company

Уже наприкінці 1945 р. Міцубісі, крім судноплавства, сталі займатися й іншими сферами діяльності – такими як суднобудування, банківською діяльністю, транспортними послугами, видобутком корисних копалин, операціями з нерухомістю, хімічним виробництвом і багатьох інших.
Через деякий час вони випускають свій перший автомобіль – "Mizushima". Це був прорив в автомобілебудуванні компанії. Це трапилося В 1946 році. Сам автомобіль був триколісним, але дуже якісним і надійним, здатним перевозити людей на невеликі відстані.

Уже в 1951 з'явилася перша вантажівка T31, оснащена системою повітряної підвіски, а T380 стала першою японською вантажівкою, що мала відкидну платформу.
У післявоєнний період із седана "Міцубісі 500" ( модель була масовою) в 1960 році почалося виробництво легкових автомобілів.

ДО 1969 року компанія Міцубісі піднімає свій рівень і стає компанією високого класу. Основоположником якісних і надійних автомобілів  став седан Colt Galant. Серія даної марки ще не раз вигравала змагання, перегони, внаслідок чого їй присудили номінацію "Автомобіль року" завдяки високим споживчим якостям.
В 1970 році компанія Mitsubishi Heavy Industries Ltd. стає незалежною, і одержує вже нову назву Mitsubishi Motors Corporation (MMC).

На даний момент компанія не зупиняється на досягнутому й продовжує розвиватися далі, оснащуючи всі куточки світу надійними і якісними автомобілями, здатними втамувати голод будь-якому вишуканому автомобілістові.

Контактні лінзи прийдуть на зміну краплям

Іноді ліки повинні доставлятися в організм як краплі для очей. Але от процес закапування ока кілька раз у день не тільки малоприємний, але й малоефективний. Фактично, поглинається оком лише 1-7% прокапаної дози. Але дослідники на чолі з Даніелем Кохейном з Лабораторії біоматеріалів і доставки лікарських засобів при дитячій лікарні Бостона розробили новий спосіб уведення препаратів в очі. Тепер за цей процес можуть відповідати спеціальні контактні лінзи, що видають постійну регульовану кількість препарату.

Незважаючи на те, що контактні лінзи, що вводять препарати, уже розроблялися раніше, дотепер нікому не вдавалося зробити процес уведення ліків рівномірним. Звичайно процес нагадував прорив греблі: більша частина препарату вводилася в перші години і потім оку діставалася лише невелика доза, недостатня для терапевтичного ефекту. Але цього разу вчені розробили спеціальні двошарові контактні лінзи, усередині яких ліки укладені в біодеградируєму полімерну плівку, відому як PLGA.

Біологи пояснили здатність тарганів затримувати подих на 40 хвилин

Біологам удалося пояснити, чому таргани затримують подих на більш, ніж на 40 хвилин. Виявилося, що це робиться для збереження вологи..

У рамках роботи вивчалися мармурові таргани Nauphoeta cinerea. Дослідники поміщали цих комах у середовища з різним змістом вологи, кисню й вуглекислого газу. Дотепер існувало кілька пояснень здатності тарганів затримувати подих. Так, наприклад, передбачалося, що комахи не дихають, коли рівень CO2 занадто високий. Або, коли занадто високий вміст кисню здатний зашкодити внутрішні органі таргана (через це затримують подих деякі лялечки метеликів).

Виявилося, що всі ці пояснення невірні - біологам удалося виявити залежність між вологістю повітря й подихом в N. cinerea. Учені вважають, що таргани затримують подих, щоб зберегти вологу, яка губиться під час цього процесу.

На думку вчених, подібний механізм адаптації є дуже корисним у посушливих регіонах. Однак вони відзначають, що даний трюк - усього лише черговий прояв неймовірної пристосовності цих істот. Дослідники відзначають, що навіть у випадку продовження глобального потепління, яке принесе в багато регіонів посуху, таргани виявляться вже підготовлені до кліматичних змін.

У Китаї таланти дітей визначать ДНК-тестом

Китайські вчені сподіваються провести революцію у вихованні дітей за допомогою науки. 30 дітей у віці від трьох до12 років беруть участь у новому проекті, який використовує ДНК для визначення генетичної обдарованості дитину.

Тести проводяться в Шанхаї. Звичайний зразок слини містить 10 000 клітин, що дозволяє виявити 11 генів. За допомогою аналізу генетичних кодів можна визначити рівень IQ, емоційність, пам'ять, спортивні й музичні здібності дитини. Творці технології з компанії Shanghai Biochip Corporation говорять,що програма може стати "науковим планом" для виховання дітей.

Генетичне дослідження дитини обійдеться китайцям в 880 доларів. Вартість містить у собі тест і п'ять днів у спеціальному таборі. Використовуючи наукові результати й спостереження, учені дадуть батькам рекомендації з виховання дитини.

Дотепер тестування ДНК використовувалося для визначення схильності до генетичних захворювань. Таке дослідження може визначити мутації генетичного коду, після чого можна провести профілактичне лікування. Приміром, за допомогою тесту можна визначити наявність ракових генів у жінок і запобігти раку грудей.

Ісаак Дунаєвський

Дунаєвський по праву вважається музичною « візитною карткою» соціалістичного, сталінського періоду історії нашої країни, точніше, світлих його сторін. Він автор більш 80 шлягерів пісенного жанру, майстер оптимістичної, радісної музики.

Ісаак Осипович Дунаєвський народився в 1900 році в українськім місті Лохвиця багатодітній родині. Батько його був дрібним службовцем. Родина була досить музичною мати грала на роялі й скрипці, добре співала. Великий вплив на майбутнього композитора виявив дядько, чудакуватий гітарист, час від часу, що приїжджав у гості до Дунаєвських, з гітарними концертами для всієї родини.

Коли Ісааку виповнилося 10 років, він разом із братом Борисом переїхав у Харків. Там Ісаак вступив у класичну гімназію й одночасно в музичне училище. Уже в ті роки він пробував складати музику, але з-під його пера виходили чомусь лише сумні твори — «Самітність», «Туга», «Сльози»... Майбутній композитор ще не усвідомлював своїх можливостей великого оптиміста!

Закінчивши гімназію із золотою медаллю, І. Дунаєвський зробив на юридичний факультет Харківського університету. У той час багато юнаків з єврейських родин і прагнули стати юристами. Одночасно Ісаак продовжував займатися й у музучилищі (по класу скрипки), яке закінчив в 1919 році.

Кмітливість передається з генами

Твердження, взагалі, не дивне. За старих часів говорили, що яблуко від яблуні не далеко падає. Нове в цьому те, що в цей час це припущення підтверджене зовсім об'єктивними фактами. Нейрофізіологи інституту Max Planck (Берлін, Німеччина) можна сказати, що переконалися в цьому своїми очами.

Посольство Медицини прагло б пояснити своїм читачам, що останнім часом проводиться безліч наукових досліджень функцій головного мозку за допомогою техніки магнітного резонансу, що дозволяє в реальному часі простежити за змінами, що відбуваються в настільки складному органі людського організму в процесі розумової діяльності. У дослідженні швидкості й гнучкості мислення виявилося, що воно краще в осіб з певним генетичним варіантом ферменту - передавача нервових імпульсів.

Метикованих людей було відразу видно на екрані апарата, що дозволяє візуально визначати ступінь активності кори головного мозку у випробуваного у відповідь на те або інше завдання. Як говориться, дивне поруч. У такий спосіб удалося визначити, що людина із цим варіантом ферменту має всі шанси з народження вийти кмітливим. Чи досить для цього тільки генів або потрібно ще й уродженому як слід потрудитися в житті над розвитком своєї привілейованої інтелектуальності - це покажуть подальші дослідження.

Кишенькова 5-мп HD-відеокамера Genius G-Shot DV506

Численне сімейство портативних цифрових відеокамер, що випускаються компанією KYE Systems, недавно поповнилося моделлю Genius G-Shot DV506, яка здатна записувати HD-відео у форматі AVI з роздільною здатністю 720p при частоті 30 кадрів у секунду.

Новинка схована в привабливий по дизайну чорний корпус і оснащена 5-мегапіксельним CMOS-сенсором, об’єктивом з фіксованою фокусною відстанню, системою 8-кратного цифрового збільшення, а також 2,4-дюймовим кольоровим відкидним TFT-Дисплеєм.

Лікарі зможуть вирощувати зуби в роті

Учені навчилися вирощувати зуби прямо в роті пацієнта. Удалий експеримент провели поки тільки на лабораторних мишах, однак перспектива операцій такого роду для людини не за горами.

Автори нової методики в лікуванні зубів стали вчені з Токійського наукового університету г. Нода під керівництвом професора Такаши Цудзи. Їхнє дослідження було присвячено поведінці зародкових клітин, з яких в організмі миші формуються зуби.

Після витягу таких клітин із зародків мишей учені розділили їх на два типи - епітеліальні клітини й мезенхимальні. З першого типу в організмі утворюються залози, поверхня слизової оболонки. Друга група відповідає за наявність сполучної тканини й м'язів. Після поділу клітини знову з'єднали й одержали зародкову зубну тканину.

Тканину, що вийшла, протягом декількох днів вирощували в спеціальному живильному, середовищі а потім пересадили тваринам на місце заздалегідь вилучених кутніх зубів. Через майже місяць на місці пересадження з'явилися нові зуби, а ще через два тижні вони повністю сформувалися для нормального функціонування. Колір, розмір і положення нових зубів нічим не відрізнялися від старих.

Професор Цудзи пояснив, як новий метод буде працювати на людях: "У людини можна замість зародкових клітин використовувати перепрограмовані стовбурні клітини, які можна перебудовувати, а потім на їхній основі створювати зародкову тканину для вирощування зубів". Учені говорять, що на розробку й усунення всіх недоліків даної технології знадобиться порядку п'ять років. Значить у майбутньому від імплантов і зубних протезів можна буде повністю відмовитися.

Динозаври вимерли за кілька годин

Група вчених змоделювала падіння метеорита, який убив 70% життя на Землі, включаючи динозаврів. Для моделювання наслідків, і самого падіння, геофізики створили найбільш точну тривимірну модель кратера Чиксулуб, утвореного в результаті падіння метеорита на узбережжя півострова Юкатан на території сучасної Мексики шістдесят п'ять мільйонів років тому.


Учені вважаються, що падіння метеорита послужило причиною зникнення 70% життя на Землі, включаючи динозаврів. У ході створення моделі фізики з'ясували, що метеорит виявився на більшій глибині, ніж це думалося раніше, і відповідно в атмосферу потрапило в 6,5 раз більше пилу.

Кратер містив відкладання, збагачені сіркою, які вступили в реакцію з парами води й привели до створення сульфатних аерозолів. Аерозолі у свою чергу пагубно вплинули на навколишнє середовище, значно понизивши температуру й ставши причиною рясних кислотних дощів.

Samsung розробив передову технологію упакування мікросхем, що дозволяє поєднувати 8 кристалів в одному корпусі товщиною 0,6 мм

Компанія Samsung Electronics, світовий лідер в області передових напівпровідникових технологій, оголосила про розробку самого тонкого багатокристального модуля товщиною всього 0,6 мм. Перші зразки модуля об’ємом 32 гігабайт (ГБ) мають вполовину меншу товщину, ніж звичайні пристрої з восьми чипів. Передова технологія упакування дозволяє створювати на 40 % більш тонкі й легкі пристрої пам’яті для мультимедійних телефонів і мобільних пристроїв.

Технологія ультратонкого упакування дозволяє подолати межу стійкості чипів тонше 30 мкм до зовнішнього тиску. Від цього обмеження по товщині прямо залежав об’єм виходу придатної продукції, і отже – продуктивність виробництва.
Товщина 15 мкм – значне досягнення, оскільки дозволяє подвоїти ємність багатокристальних модулів у порівнянні з існуючими продуктами. Завдяки меншій товщині вага мікросхеми також суттєво зменшилася.
Крім того, нову технологію упакування можна адаптувати для виробництва інших багатокристальних модулів, пристроїв класу «система в багатокристальній упаковці» (Sip) і «упакування в упакуванні» (Pop). Революційна технологія виготовлення мікросхем товщиною менш 15 мкм дозволить створювати запам’ятовувальні пристрої, що поєднують більшу ємність і надмалий форм-фактор, які дуже затребувані мобільним ринком.

Колекціонування

Багато з людей захоплюються колекціонують ті або інші предмети. Викликати інтерес до себе може практично все – від стародавніх монеток і марок до сірникових коробок і залізничних квитків. Виявляється, є й такий тип збирання.

Серед жінок, звичайно, є й нумізмати, фалеристи, моністи й багато інших. Але найчастіше прекрасна половина людства віддає перевагу м'яким іграшкам, яким-небудь виробам, усіляким прикрасам. Жінку завжди залучають гарні, вишукані, елегантні предмети. Їхнє колекціонування може доставляти їй більшу радість, робити щасливою.

Але ще більше задоволення вона одержує, якщо раптом доводиться кому-небудь подарувати унікальний експонат зі своєї колекції. Також можна їх не тільки купувати в магазинах, але й створювати власними руками. Наприклад, завжди приємніше подарувати або похвастатися новою оригінальною м'якою іграшкою, зшитою самостійно. Тому від колекціонування можна витягати більшу користь, доставляючи радість не тільки собі, але й навколишнім близьким людям.

Як знайти власний стиль

Сьогодні асортименти модних магазинів здатні вразити будь-яку уява. Яких тільки моделей одягу, кольорів і модних аксесуарів тут немає. І багатьох жінок це змушує задуматися. Адже всі речі настільки гарні, а власний стиль ще не знайдений. Яким же образом знайти оптимальну комбінацію всіх предметів гардероба й зрозуміти свій власний стиль?

Для початку вивчить, які стилі існують у природі. Може бути, у цьому випадку Ви визначитеся, до чого лежить Ваша душа. Наприклад, є провінційний стиль «кантрі»,  свіжий «екологічний», традиційний «класичний», зручний «спортивний» і багато інших.

Сьогодні асортименти модних магазинів здатні вразити будь-яку уява. Яких тільки моделей одягу, кольорів і модних аксесуарів тут немає. І багатьох жінок це змушує задуматися. Адже всі речі настільки гарні, а власний стиль ще не знайдений. Яким же образом знайти оптимальну комбінацію всіх предметів гардероба й зрозуміти свій власний стиль?

Для початку вивчить, які стилі існують у природі. Може бути, у цьому випадку Ви визначитеся, до чого лежить Ваша душа. Наприклад, є провінційний стиль «кантрі»,  свіжий «екологічний», традиційний «класичний», зручний «спортивний» і багато інших.

Lady Gaga - Bad Romance